Stavební poradenství Brno

Ve stavebnictví působím více než 25 let na straně jak dodavatelských tak developerských firem. A to od mistra na stavbě, přes stavbyvedoucího, až po manažerské funkce. Nabízím své zkušenosti a pomoc všem, kteří se ne úplně orientují v oblasti stavebnictví. Zde bych tuto oblast rozdělil na dvě části. Ti, kteří staví a TI, co chtějí koupit nemovitost (byt, RD apod.).

 

Při výstavbě - stavební dozor

Při výstavbě máte možnost provádět práce svépomocí nebo si objednat stavební firmu. Proto je vhodné využít služeb stavebního dozora, lépe technického dozora investora, který Vám bude nápomocen v tomto oboru činnosti. Pohlídá Vám kvalitu prací, termíny výstavby, finanční plnění a vše další (viz. činnost stavebního dozoru).

 

Při koupi - inspekce nemovitosti

Koupě nemovitosti je důležitým životním rozhodnutím a vzhledem k výši finanční částky není toto rozhodnutí jednoduché.  Inspekce nemovitosti nezávislým odborníkem by Vám v tomto měla pomoci.

Inspekce nemovitostí je průzkum stavebně-technického stavu nemovitosti, tj.vizuální  prohlídka a kontrola stavu nemovitosti ze stavebního pohledu.

Inspekce nemovitostí je v zahraničí zcela běžnou službou. Využívá ji jak kupující, tak prodávající. Kupující z obavy ze špatného stavu kupované nemovitosti, prodávající zjistí závady na prodávané nemovitosti, které již nevnímá.

Nemusí jít vždy jen o starší nemovitost, ale i koupi nového bytu či rodinného domu od developera (kontrola kvality, technických detailů, deklarovaných materiálů, v neposlední řadě kontrola výměr).

Inspekce nemovitosti by měla odhalit zjevné i skryté vady.

 

CZIN.eu

Inzerce, firmy, odkazy


Kontakt

Ing. Ivan Reigl
Roháčkova 130/5 , Brno 617 00
(+420)724372011
15189716

Oblíbené odkazy